Extreme Enduro: U Otočcu održan Team Silber Race 5

U izuzetno teškim uvjetima, Aleks Tomišić postao je pobjednikom petog izdanja utrke Team Silber Race. Na Extreme Enduro utrci u Otočcu sudjelovalo je više od 170 vozača.

Hrvatski moto klub Otočac organizirao je 18. i 19. svibnja utrku pod nazivom “Team Silber Race 5”. Natjecanje je to u disciplini Extreme Enduro, drugu godinu zaredom bodovano za Prvenstvo Hrvatske, a prvi put za Prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Riječ je o utrci koja traje dva dana. U subotu 18. svibnja održan je prolog na kružnoj stazi s umjetnim preprekama. Mogli bismo reći da je to bio mjereni trening, budući da su vozači prema rezultatima tog prologa dobivali startne pozicije za glavnu nedjeljnu utrku.

Glavna utrka startala je u nedjelju 19. svibnja u 10 sati. Pred vozačima je bila staza dugačka 55 kilometara s osam kontrolnih točaka, a za svladavanje iste imali su šest sati. Natjecanje je održano u četiri klase: Gold, Silver, Bronze i Veteran 40+.

Ukupno je nastupilo preko 170 vozača iz sedam europskih zemalja, a ova ionako zahtjevna utrka postala je još težom zbog vremenskih uvjeta. Obilna kiša natopila je staze u okolici Otočca, a veliko blato otežavalo je vožnju. Posebno na onim najzahtjevnijim usponima.

Rješenje za sve prepreke imao je Aleks Tomišić iz MK Azalea. Nemilosrdno tešku “Gold” stazu prošao je za dva sata, 12 minuta i 21 sekundu i odnio pobjedu u toj prestižnoj klasi. Na ruku mu je išlo što glavni favorit, Matija Zec iz EMK Buzet, nije završio utrku budući da je “promašio” jednu kontrolnu točku.

Drugo mjesto u klasi Gold osvojio je Mirjan Rabar iz MK MX Šipek, a treće Borna Lolić iz MCK Kvarner. Vozači su imali velikih problema s teškom stazom i velikom količinom blata, tako da su završiti uspjeli samo oni najspremniji.

Pobjednik klase Silver bio je Darko Raič iz kluba Extreme Enduro Mostar. Drugoplasirani Ranko Kesić iz MK Bjelovar zaostao je nešto manje od četiri minute. Pobjednik klase Bronze bio je Kesićev klupski kolega Marin Rupić, dok je u kategoriji veterana slavio Robert Vozila iz MK Azalea.

Zadarski MK Azalea osvojio je prvo mjesto klupskog poretka za seniore, dok je kod veterana pobjedu odnio MK MX Šipek. Organizatori iz HMK Otočac bili su zadovoljni ostvarenim, a uz zahvalu svim sponzorima utrke, najavili su dodatno jačanje ove priredbe u godinama koje dolaze.

Koliko teški su bili uvjeti na “Team Silber Race 5” uvjeriti se možete i u reportaži Kreator TV-a: