sport

Rosberg najbrži i na drugom treningu u Suzuki

Nico Rosberg bio je najbrži i na drugom slobodnom treningu za VN Japana u Suzuki.

Durig je bio njegov momčadski kolega iz Mercedesa Lewis Hamilton, sa zaostatkom od 72 tisućinke sekunde, a treći Ferrarijev Kimi Räikkonen, 0.323 sekunde iza Rosberga.

Četvrti je bio Max Verstappen (Red Bull-TAG), ispred Sebastiana Vettela (Ferrari) i dvije Force Indije Sergija Pereza i Nica Hülkenberga. Fernando Alonso, koji ovog vikenda koristi novu specifikaciju Hondinog motora u svojem McLarenu bio je osmi, Valtteri Bottas (Williams-Mercedes) deveti, a deseti je bio Carlos Sainz (Toro Rosso-Ferrari).

Pobjednik iz Malezije Daniel Ricciardo (Red Bull-TAG) bio je tek 12., jer ga je u brzom krugu umelo uvođenje virtualnog Sigurnosnog automobila na stazu, zbog kvara na Haas-Ferrariju Meksikanca Estebana Gutierreza.

Vozači su nakon 50 minuta treninga počeli odrađivati simulacije utrke. Na mekanim gumama najbrži je bio Räikkonen, dvije sesetinke sekunde brži od Ricciarda, Hamiltona i Verstappena, no treba napomenuti da su se oba vozača Red Bulla relativno rano počela žaliti na degradaciju ovih guma – već i prije desetog kruga na njima – dok je Hamilton svoj najbolji krug odvezao nakon 11 prijeđenih krugova.

Na tvrdim gumama i sa set-upom za utrku najbrži je bio Ricciardo, dvije desetinke brži od Hamiltona i za još jednu brži od Verstappena.

Vozačima je bilo stalo odraditi sve moguće simulacije u dva treninga u petak, budući da prognoze vremena govore o mogućoj kiši u dijelovima ostatka vikenda.

1 Rosberg Mercedes 1:32.250 226.621 km/h
2 Hamilton Mercedes 1:32.322 0.072
3 Raikkonen Ferrari 1:32.573 0.323
4 Verstappen Red Bull 1:33.061 0.811
5 Vettel Ferrari 1:33.103 0.853
6 Perez Force India 1:33.570 1.320
7 Hulkenberg Force India 1:33.873 1.623
8 Alonso McLaren 1:33.985 1.735