Sergio Perez najbrži na drugom treningu u SAD-u; okršaj Verstappena i Hamiltona na stazi

Meksikanac Sergio Perez najbrži je na drugom slobodnom treningu za VN Sjedinjenih Američkih Država. Lando Norris završio je drugi na treningu u Teksasu, a na trećem mjestu završio je Lewis Hamilton.

Vozači Mercedesa, nakon dominacije prvim slobodnim treningom, smjestili su se na treće i četvrto mjesto s Hamiltonom i Bottasom. Na petom mjestu završio je Daniel Ricciardo, plasiravši drugi McLaren u Top 10.

Kvalitetan trening imao je Lance Stroll u Aston Martinu, a sedmoplasirani je Ferrarijev Charles Leclerc. U frustrirajućem treningu, Max Verstappen završio je osmi. Nizozemca je tijekom treninga ometao promet na stazi, ogranićavajući mu prilike za kvalitetni brzi krug.

Carlos Sainz i Antonio Giovinazzi zatvaraju krug desetorice najbržih. Treći slobodni trening je u subotu u 20 sati.

TIJEK TRENINGA

Drugi slobodni trening odvija se u kasnom terminu za europske gledatelje, u 22 sata. Podsjetimo, kvalifikacije su u 23 sata, a utrka u nedjelju u 21 sat. Prvi bolidi na stazi bili su Antonio Giovinazzi i Esteban Ocon. Već nakon tri minute, svi su vozači bili na stazi izuzev Daniela Ricciarda, Charlesa Leclerca i Georgea Russella.

Prvi na probleme naišao je Lando Norris. Britanac se požalio oko poteškoća sa skretanjem. McLaren mu savjetuje povratak u boks kao bi se riješio problem. Ljubičasto vrijeme postavlja Valtteri Bottas, s krugom od 1 minute I 35.887 sekundi.

Vjerojatno najzanimljiviji događaj treninga desio se deset minuta nakon početka treninga. Max Verstappen i Lewis Hamilton odmjerili su snage kroz zadnji i prvi zavoj staze. Nizozemac je Hamiltona nazvao ‘glupi idiot’ dok je Britanac prolazio ispred.

Just Lewis and Max wheel to wheel on a Friday…

⚔😮#USGP 🇺🇸 #F1 pic.twitter.com/Hkbu1ySXxV

— Formula 1 (@F1) October 22, 2021

Ispod 1 minute i 35 sekunde prvi vozi Lewis Hamilton s krugom od 1:34.842s na mekanim gumama. Međutim, FIA-na komisija sudaca će i ovaj vikend pomno pratiti pravila granica staza.

Hamiltonu je obrisano vrijeme nakon što je otišao široko kroz zavoj broj 19. Ubrzo, Verstappen je trebao napuniti svoju bateriju i krenuti s brzim krugom. Na Verstappenovu frustraciju, ponovno nailazi na promet.

Vodeći se vozač prvenstva uputio u boks nakon propalog kruga. Kao i obično, vozači sredinom drugog treninga odustaju od konkurentnih vremena i voze simulaciju utrke.

Midway through FP2 and Checo leads the way #USGP 🇺🇸 #F1 pic.twitter.com/FsQ1scd020

Samim time, nije bilo promjena u prvih deset. Ipak, događaja nije nedostajalo. Primjerica, Nikita Mazepin žalio se da je jedva izbjegao sudar nakon bliske vožnje pored jednog od Aston Martina.

Posljednji bitni događaj na drugom treningu bilo je izletanje Fernanda Alonsa sa staze. Alonso je stražnjim krajem bolida završio u zidu nakon što je izletio na stazu u zavoju 19, izgubivši kontrolu nad bolidom.

Objava Sergio Perez najbrži na drugom treningu u SAD-u; okršaj Verstappena i Hamiltona na stazi pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.