Verstappen uvjerljivo najbrži na prvom treningu u Španjolskoj

Nizozemac Max Verstappen završio je gdje smo ga naviknuli gledati na prvom slobodnom treningu za Veliku Nagradu Španjolske. Bio je najbrži s krugom od 1:14.606, a drugi je bio njegov momčadski kolega Sergio Perez (+0.768s).

Esteban Ocon prenio je sjajnu formu iz Monaka i u Španjolsku. Završio je treći na treningu (+0.812s). U ispremješanom poretku četvrti je završio Nyck De Vries (+0.898s) u AlphaTauriju, a dobar tempo Alpinea potvrdio je Pierre Gasly (+0.939s) petim mjestom.

Drugoplasirani iz Monaka, Fernando Alonso, završio je šesti i kao posljednji vozač unutar sekunde za Verstappenom (+0.941s). Kevin Magnussen završio je sedmi (+1.083s) ispred Ferrarijevog dvojca, osmog Charlesa Leclerca (+1.088s) i Carlosa Sainza (+1.120s). Krug najbržih deset zaključio je George Russell (+1.147s).

Drugi trening počinje u 17 sati.

TIJEK TRENINGA

Samo tjedan dana nakon VN Monaka oktanski cirkus Formule 1 preselio se u Španjolsku. Pirelli je za ovaj vikend odabrao C1, C2 i C3 gume, a u Španjolskoj se zbog nove konfiguracije staze očekuje veća degradacija guma.

Prvi je na stazu izašao Fernando Alonso. Inače, organizatori utrke u Španjolskoj uklonili su zadnju šikanu na stazi, što znači da nakon 17 godina gledamo bržu verziju staze u Španjolskoj. Upravo je Alonso jedini vozač trenutno na gridu koji je vozio na toj staroj konfiguraciji staze.

Sve ekipe dobile su dodatni set tvrdih guma u Španjolskoj zato što Pirelli testira novu mješavinu guma. Naime, ovogodišnji su bolidi brži nego što je Pirelli to očekivao, pa rade na otpornijim gumama koje bi trebale biti predstavljene na VN Velike Britanije.

Nakon prvih pet minuta treninga Verstappen je bio najbrži na novoj mješavini C1 tvrdih guma s krugom od 1:17.425. Njegov momčadski kolega Perez smanjio je zaostatak, ali Nizozemac je ubrzo postavio još bolji krug od 1:16.583s. Red Bullovi su zatim prešli na medium gume i opet bili najbrži na gridu.

Meksikanac je najprije odvozio 1:15.945s, a Verstappen je bio skoro pola sekundi brži. Nizozemac je na medium gumama bio sekundu i pol brži od Nice Hulkenberga koji je bio na soft gumama.

Objava Verstappen uvjerljivo najbrži na prvom treningu u Španjolskoj pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.