Zelenko i Jurišić u Top 20 svojih klasa na CEE Bonus Cupu u Jesolu

Pista Azzurra u Jesolu nedaleko Venecije, ugostila je 16. i 17. ožujka karting natjecanje CEE Bonus Cup. Punim nazivom Central-European-Rotax Max Challenge, vrlo je jako natjecanje za kartingaše iz gotovo cijele Europe.

Na stazi dugačkoj 1045 metara svoje su mjesto pod suncem tražili i hrvatski vozači – as iz Koprivnice Leon Zelenko u klasi Rotax Max Junior i Riječanin Matija Jurišić u klasi Rotax Max Senior.

Među 32 vozača iz više od deset zemalja, Zelenko je na kvalifikacijskom treningu klase Rotax Max Junior zauzeo 13. mjesto. Razlike u kvaliteti vozača na ovakvim natjecanjima vrlo su male pa je čak 18 vozača bilo unutar pola sekunde.

U predfinalu Zelenko se probio za jednu poziciju, završio je 12. S te pozicije krenuo je u finale, koje je nakon vremenske kazne od pet sekundi završio kao 17. To mu je osiguralo mjesto u završnoj utrci – super finalu, u kojem je osvojio 18. mjesto.

Međutim, Zelenkov najbrži krug utrke bio je samo 15 stotinki sekunde sporiji od najbržeg kruga pobjednika Tomassa Stolcermanisa, što dovoljno govori o konkurenciji i o brzini hrvatskog vozača.

Matija Jurišić bio je jedan od 36 prijavljenih vozača u klasi Rotax Max Senior. Bilo je tu Talijana, Austrijanaca, Mađara, Čeha, Poljaka pa čak i vozača iz skandinavskih zemalja. Kvalifikacije su vozili u dvije grupe, a Jurišić je u svojoj bio deseti.

Nažalost, u predfinalu je morao odustati nakon samo dva kruga pa je za finale imao vrlo nepovoljnu 32. startnu poziciju. Odlično se probijao kroz poredak, ali do cilja je stigao kao 28., nakon vremenske kazne od pet sekundi. U super finalu zaradio je osam pozicija i vikend u Jesolu završio na 20. mjestu. Pobjednik klase Rotax Max Senior bio je Talijan Limena Mattia Sergio.

Sljedeća utrka CEE Prvenstva na rasporedu je od 4. do 7. travnja na stazi Adria Raceway, također na sjeveru Italije.