Kimi: Bolid je dobar, ali nismo to iskoristili

⚔

Kimi Räikkönen trebao je završiti među prvih 10 na prošlotjednoj VN SAD-a i uzeti posljednji dostupan bod na utrci, ali ga je nespretno izlijetavanje spustilo na nesretno 13. mjesto. Bio je tu ranije i diskutabilni duel s Alpineovim Fernandom Alonsom.

Räikkönen je u Teksasu startao 15., ali je na startu osvojio čak tri mjesta. U 16. krugu nakon izlaska iz bokseva borio se s Alpineovim vozačem Fernandom Alonsom u 1. zavoju.

Fernando vs. Kimi

What happens when two former world champions get their elbows out?

THIS 🤩#USGP 🇺🇸 #F1 pic.twitter.com/v76dj1xTZr

— Formula 1 (@F1) October 25, 2021

Španjolac je učinio sve da svog finskog rivala natjera na široku putanju, čak je bilo i kontakta, ali Räikkönen se odlučno borio i zauzeo mjesto ispred.

“Mislim da je prvi dio utrke bio prilično dobar, bolid također. A onda je došlo do malog kontakta s Alonsom pa smo izgubili i nešto dijelova bolida, ali nije bilo loše.”

“Osjetio sam da su nam gume “nestale” mnogo brže nego do prve izmjene. Ali da, pokušali smo, na kraju nisam imao baš povjerenja u stražnje gume”, objasnio je Kimi.

Upitan da li se osjećao pouzdanije u bolidu s napretkom Alfa Romea, Finac je odgovorio:

“Da, ali nismo ništa izvukli iz toga, tako da smo, znate, bili tu ili tamo, kao i na većini utrka. Nije bilo bitno drugačije od bilo koje druge utrke.”

Räikkönen se nakon dvoboja s Alonsom također probio za jedno mjesto naprijed pošto je momčad zamijenila mjesta njega i momčadskog kolege Antonija Giovinazzija u 25. krugu, ostavivši tako Talijana da se kasnije bori protiv dvostrukog svjetskog prvaka.

LAP 25/56

Alonso makes the move stick past Giovinazzi in the battle for P11 💪#USGP 🇺🇸 #F1 pic.twitter.com/lGqo6TzwfD

— Formula 1 (@F1) October 24, 2021

Giovinazzi je završio na 11. mjestu, iza Sebastiana Vettela, dok je Räikkönen na kraju zaostao za dva mjesta.

Objava Kimi: Bolid je dobar, ali nismo to iskoristili pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.