Marquez u Muggelu nastavio s nizanjem pobjeda

Marc Marquez

Marc Marquez je nastavio svoj fantastični niz, koji sada broji 6. pobjeda u nizu. Španjolac je u zadnjem krugu nakon sjajne bitke ponovno preuzeo vodstvo od Jorgea Lorenza, te pobijedio tek za dužinu motora. Njih su dvojica posljednjih 10-ak krugova vodili izvanredne bitke, te izmijenjivali vodstvo, gotovo je nemoguće opisati riječima koliko su dobre bile. Treći je završio Valentino Rossi, koji se brzo nakon starta probio do pozicije na kojoj je ostao usamljen do kraja utrke. S novih 16 bodova je preskočio Pedrosu u ukupnom poretku, te je sada drugi, 53 boda iza Marqueza.

Dani Pedrosa se nakon katastrofalnog starta uspio dokopati solidnih bodova, a nakon bitke s Iannoneom koja je trajala nekoliko krugova, učvrstio mjesto na četvrtoj poziciji. Upravo je Andrea Iannone bio ugodno iznenađenje ove utrke. Osim što je na startu poveo, pružao je vrlo dobar otpor vozačima na tvorničkim motorima, no kasnije mu je pao tempo pa se morao zadovoljiti 7. mjestom. Na 5. mjestu je završio vozač Yamahe Tech 3, Pol Espargaro, koji je vodio bitke s Iannoneom i Pedrosom te pokazao zavidne performanse za jednog debitanta. Standardno dobar je bio i Andrea Dovizioso, koji je svoj Ducati doveo do 6. mjesta, sa zaostatkom od 17 sekundi za pobjednikom, što izgleda kao mali napredak.

Nakon 6 utrka Marquez ima maksimalan broj bodova, 150, drugi je Valentino Rossi s 97, dok treći Pedrosa ima bod manje od Talijana. Sljedeća utrka je na rasporedu za dva tjedna, a vozi se na Catalunyi.