sport

Vettelova najbolja probijanja sa začelja

vettel abu dhabi 2012

Sebastian Vettel sutrašnju utrku u Maleziji startat će s posljednje pozicije nakon problema s motorom na kvalifikacijama. Vettel se u ovakvoj situaciji našao već nekoliko puta, a ovo su njegovih 5 najboljih probijanja sa začelja.

Abu Dhabi 2012. – startao iz pit-lanea, završio 3.

Vettel je na kvalifikacijama u Abu Dhabiju 2012. završio treći, ali mu je poništen rezultat nakon što mu nije ostalo dovoljno goriva u bolidu za FIA-ine provjere. Utrku je startao iz pit-lanea i odmah krenuo u vraćanje pozicija. Tijekom te borbe oštetio je prednje krilo pa je morao u boks po novo, što ga je ponovno vratilo natrag. No, uz odličnu vožnju i tempo kojeg je Red Bull imao uspio je stići do postolja.

SAD 2014. – startao iz pit-lanea, završio 7.

sebastian-vettel-ger-31-10-2014-united-states-grand-prix-austin-xpb1

Red Bull je 2014. zbog Renaultovih imao problema s pouzdanošću. Vettel je u Austinu uzeo nove dijelove i cijeli vikend se spremao za utrku. Kvalifikacije je završio na 17. mjestu, ali je zbog kazni startao iz pit-lanea. U utrci je napredovao i osam krugova prije kraja je otišao u boks po nove gume te je pao na 14. mjesto. Na novim gumama do kraja utrke stigao je do 7. pozicije.

Abu Dhabi 2014. – startao iz pit-lanea, završio 8.

vettel abu dhabi 2014

Ova utrka za Vettela nije bila toliko dramatična kao ona iz 2012. Kvalifikacije je završio 6., ali su oba Red Bulla kažnjena zbog ilegalnih prednjih krila te su startali iz pit-lanea. Ricciardo je uspio stići do 4. mjesta, a Vettel je ostao zaglavljen iza Magnussena i Force Indijinih vozača. Vettel je završio 8., pola minute iza momčadskog kolege.

Kanada 2015. – startao 18., završio 5.

MONTREAL (CANADA) © FOTO STUDIO COLOMBO PER FERRARI MEDIA (© COPYRIGHT FREE)

Vettela je čekala kazna od 5 mjesta na gridu zbog pretjecanja pod crvenom zastavom na treningu, ali su problemi s motorom u Q1 imali su veći utjecaj na njegovu startnu poziciju. U utrci je brzo napredovao i imao nekoliko bliskih dvoboja, od kojih je najpoznatiji bio s Hulkenbergom. Stigao je u cilj peti, samo 9 sekundi iza trećeplasiranog Bottasa.

Singapur 2016. – startao 22., završio 5.

singapur 2016 vettel

Vettel je zbog tehničkih problema završio svoje kvalifikacije u Q1., na posljednjem mjestu. Sa dobrom strategijom došao je do 5. mjesta i zaslužio nagradu “Vozač dana”. U procesu je nadoknadio čak 17 pozicija.

Izvor: GP1.hr