Davor Sertić pobjednik premijerne utrke Kreator Gaming Pro Cupa

Premijernom utrkom na stazi Nürburgring GP krenulo je natjecanje u digitalnom motorsportu pod nazivom “Kreator Gaming Pro Cup”. Najuspješniji vozač na slavnoj njemačkoj stazi bio je Davor Sertić.

Nakon što je pandemija koronavirusa zaustavila održavanje automobilističkih natjecanja, pažnja je usmjerena na digitalni motorsport i tako je nastao “Kreator Gaming Pro Cup”. Natjecanje u Gran Turismu koje okuplja profesionalne hrvatske automobiliste iz različitih disciplina.

Premijerna utrka spomenutog kupa bila je odlična uvertira u ono što slijedi kad je digitalni motorsport u pitanju. Vozilo se na stazi Nürburgring GP, a svi vozači nastupali su s istovjetnim automobilima marke “Porsche 911 RSR”. Natjecanje se sastojalo od desetominutnih kvalifikacija i utrke na 20 krugova.

Nastupilo je 11 vozača, a već u kvalifikacijama svoje je sposobnosti demonstrirao Davor Sertić. Zanimljiva je priča tog vozača koji je s vožnjom počeo upravo u virtualnom svijetu utrkivanja, da bi se onda prebacio na trkaće staze i postao prvakom Twins Fun Cupa dvije godine zaredom (2018. i 2019.).

Nakon što je osvojio pole position Sertić je na startu utrke odlično obranio svoju poziciju, a iza njega bili su Ivica Marić i Marko Devčić. Gledali smo odličan troboj za prvo mjesto, koji je trajao do trećeg kruga, kad su nakon manjeg kontakta Marić i Devčić završili van staze. Sertić je tada počeo graditi veću prednost, a veliku zabavu gledateljima pružili su Marko Palijan i Ivan Pulić žestokom borbom za drugo mjesto.

Osim umijeća brzog svladavanja prepreka na Gymkhana Gridu, Križevčanin je pokazao da mu kružne utrke nisu strane i to u velikoj borbi s Dubrovčaninom koji je u karijeri bilježio odlične rezultate upravo na krugu. Dvoboji su bili žestoki na stazi, ali i na strateškom planu pri zaustavljanju u boksu. Pulić je u posljednja dva kruga ušao ispred Palijana, ali jedna pogreška i pirueta na stazi koštala ga je mjesta na postolju.

Sertić je na kraju uvjerljivo slavio s 10 sekundi prednosti u odnosu na Palijana, a nakon Pulićevog izlijetanja, do treće pozicije stigao je Marko Devčić. Inače suvozač na rally utrkama i sportski fotograf, Devčić je nakon incidenta u trećem krugu odlično vozio i vraćao se poziciju po poziciju sve do posljednje stepenice postolja.

Pulić je završio četvrti, ispred Floriana Šaleca i imenjaka mu Blažutića, a slijedili su Marko Stiperski, Leon Dubroja, Josip Borovec, Saša Egić i Ivica Marić koji zbog tehničkih poteškoća nije završio utrku. Svi ljubitelji utrkivanja i digitalnog motorsporta utrku su mogli pratiti na Kreator TV-u i YouTube kanalu Kreator TV-a, a snimku možete pogledati u nastavku. Pokrovitelji sadržaja su tvrtke Kaspar Papir i Grafiti Becker.

Nakon ove premijerne utrke, “Kreator Gaming Pro Cup” ide dalje. Kalendar utrka broji šest natjecanja koja će se održavati svake nedjelje i prikazivati na Kreator TV-u. Vozit će se na nekima od najpoznatijih staza svijeta poput Suzuke, Spa ili brazilskog Interlagosa, koji je na rasporedu 5. travnja. Očekuje se odlična zabava, dobro utrkivanje i nastup 14 poznatih hrvatskih automobilista i kartingaša.