sport

Hamilton: Tisuću puta više uživam u borbi na stazi nego kada lagano pobijedim

Lewis Hamilton i Mercedes ove godine našli su se u nesvakidašnjim ulogama. Sedmerostruki svjetski prvak bio je uobičajena pojava na pobjedničkom postolju na kraju svake utrke proteklih osam godina. Međutim, promjenom tehničkog pravilnika Hamilton i Mercedes pali su u poretku i više nisu u konkurenciji za pobjede.

Usprkos najtežoj sezoni još od 2013. godine, Hamilton izvlači najviše iz bolida i ove godine ulovio je šest postolja. Britanac je bio i blizu pobjedi na Zandvoortu u Nizozemskoj, a Mercedes se svim naporima trudi upisati trijumf i u ovoj godini.

Tijekom svoje legendarne karijere Hamilton je slavio na 103 utrke i upisao 188 postolja. Ipak, prošli je vikend na VN Italije startao tek s 19. mjesta nakon što je dobio kazne zbog promjene motora.

Hamilton je imao odličnu utrku u kojoj je napredovao sve do petog mjesta, a komentira da više uživa u takvim utrkama nego u onim gdje je startao s prvog mjesta i odletio do pobjede.

“Tisuću puta više uživam dok se utrkujem s ljudima. Moj prvi go-kart je bio star kart, cijeli je bio oštećen. Uvijek smo startali s kraja poretka i starim gumama. U tome sam uvijek uživao.”

“Utrka [u Italiji] bila je slična tome. Imao sam te borbe i one su mi daleko zabavnije nego kada startam prvi i lagano pobijedim. To je drugačiji izazov, ali daleko više preferiram borbu s ljudima.”

“Pobjeda je potpuno drugačiji osjećaj. Ponosni ste za sve, ali sviđa mi se napredak kroz poredak. Danas [nakon VN Italije] imam osjećaj kao da sam se uspeo na ljestve. Napredak je dobra stvar.”

Lewis Hamilton

Objava Hamilton: Tisuću puta više uživam u borbi na stazi nego kada lagano pobijedim pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.

Izvor: GP1.hr