Lance Stroll nakon VN Sakhira: Mogao sam pobijediti

Lance Stroll je utrku za VN Sakhira završio na trećem mjestu, čime se treći put u karijeri popeo na pobjedničko postolje. Na podiju se našao uz momčadskog kolegu Sergija Pezera, no Kanađanin smatra kako je ipak mogao pobijediti u utrci da nije napravio pogrešku nakon zamjene guma.

Pogreška o kojoj je Stroll govorio dogodila se nakon njegovog jedinog odlaska u boks, u 42. krugu utrke, kada je u prvom zavoju otišao preširoko te ga je pretekao Renaultov Esteban Ocon, a nakon čeka je blokirao kotače u zavoju broj 4 i propustio Pereza ispred sebe. Perez i Ocon su u konačnici utrku i završili ispred Strolla.

“Fantastična utrka za momčad”, izjavio je Stroll. “Ja sam pomalo i razočaran, mislim da sam mogao pobijediti. Otišao sam preširoko po izlasku iz boksa i Esteban je prošao ispred mene. Onda jednostavno nisam imao pravu brzinu, pa me je i Sergio pretekao.”

“Nisam bio dovoljno brz kako bih sustigao Estebana. Sve u svemu, jako sam sretan zbog momčadi. Prvo i treće mjesto su nevjerojatan rezultat i upravo ono što nam je trebalo”, dodao je.

Na pitanje da pobliže pojasni pogrešku o kojoj je govori, Stroll je dodao kako se preračunao zbog čega ga je u četvrtom zavoju pretekao Perez. Prema Strollovim riječima, zakasnio je iskoristiti DRS, Sergio ga je napao, prekasno je zakočio i izgubio poziciju.

Stroll, koji će i 2021. voziti za momčad Racing Point (pod nazivom Aston Martin) imao je samo riječi hvale za momčadskog kolegu Sergija Pereza. Perez je na VN Sakhira ostvario svoju prvu pobjedu u karijeri. Bila je to pretposljednja Perezova utrka za Racing Point.

Racing Point se bori za treće mjesto u poretku konstruktora, a 40 bodova koje su osvojili u Sakhiru odvojili su ih za 10 bodova ispred četvrtoplasiranog McLarena.