sport

Max Verstappen najbrži na prvom treningu zadnjeg vikenda sezone!

Nizozemac Max Verstappen najbrži je na prvom slobodnom treningu za Veliku Nagradu Abu Dhabija. Vozač Red Bulla bio je samo 0.034 sekundi brži od drugoplasiranog Valtterija Bottasa, dok je na trećem mjestu s više od sekundi zaostatka završio Esteban Ocon.

Na četvrtom mjestu završio je Alexander Albon, a povratnik u F1 bolid i svjetski prvak iz ove sezone, Lewis Hamilton, završio je na petom mjestu.

Slijede vozači Racing Pointa, Lance Stroll i pobjednik posljednje utrke Sergio Perez. Daniil Kvjat završio je na osmom mjestu, Pierre Gasly deveti, a u prvi deset uvukao se još i Kimi Raikkonen u Alfi Romeo.

Trening je počeo u 10 sati po hrvatskom vremenu. Sa samim početkom treninga na stazu izlazi nekoliko bolida uključujući Alexa Albona, Ocona, Vettela, Sainza, Verstappena, Raikkonena, Fittipaldija i Latifija.

Mick Schumacher također sudjeluje na prvom slobodnom treningu u bolidu Haasa umjesto Kevina Magnussena. Valtteri Bottas zauzima prvo mjesto treninga s krugom od 1:40.692s na hard komponenti guma. Finac ubrzo podiže u višu brzinu i vozi 1:39.3s.

U međuvremenu Lewis Hamilton vodi bitku s kočnicama te se vraća u boks nakon što je doživljavao lock-upe. U dosadnih prvih 20 minuta treninga Kimi Raikkonen vozi drugo najbrže vrijeme.

Žutu zastava prouzročio je Daniel Riccardo. Australac je usporio na ravnici i morao je parkirati svoj bolid pored staze. Renault je potvrdio da je imao problem s pritiskom goriva, trening je za njega gotov. Bottas je u svojem elementu u dosadašnjem dijelu treninga, postavlja novo najbrže vrijeme s 1:37.4s.

“Yeah, something’s not right”

“Okay, box, box”

Potentially an early braking issue for Lewis Hamilton’s Mercedes – he’s in the pits getting it checked out now#AbuDhabiGP 🇦🇪#F1 pic.twitter.com/7zHonO5nIM

— Formula 1 (@F1) December 11, 2020

Racing Point je potvrdio da će Sergio Perez koristiti svijež motor ovog vikenda zbog čega će zaraditi grid kaznu. Verstappen vozi najbrže vrijeme s 1:37.3 sekundi. Kamere su pokazale neke mlade talente kao što su Callum Ilott, Robert Shawrtzman i Yuki Tsonuda.

Albon se izvrtio na izlasku iz 11. zavoja, a na radio javlja poteškoće s radom motora. Ništa ozbiljno, doduše.