Na stazi Pepačev Breg održana tradicionalna motocross utrka na Uskršnji ponedjeljak

Dugogodišnja je tradicija da se najbolji hrvatski motocross vozači na Uskršnji ponedjeljak okupljaju u Prigorju Brdovečkom. Ove godine u dosta kasnom terminu, na Dan planeta Zemlje 22. travnja, stazom Pepačev Breg jurili su juniori, seniori, veterani i vozači četverocikala.

Utrku organizira SMK Savski Marof, a ove se godine uz stazu okupio izuzetno veliki broj gledatelja. Na veliku žalost svih, program nije odrađen u cijelosti, već je jedan dio drugih vožnji otkazan.

Naime, u tjednu prije utrke nije bilo padalina, što automatski uzrokuje probleme s prašinom na stazi. Organizatori su tijekom dana pokušali popraviti stvar polijevanjem, no zajednička odluka vodstva utrke i vozača bila je da minimalni sigurnosni uvjeti nisu zadovoljeni. Zato je druga vožnja quadcrossa prekinuta, a motocross seniori nisu niti startali u drugi nastup.

Nema se što drugo reći nego – velika šteta. Svi su drugi preduvjeti bili zadovoljeni za uzbudljivu završnicu dana, osim staze. No, što je tu je. Evo pregleda rezultata održanih vožnji.

Seniori u klasama MX2 i MX Open odradili su dakle samo jednu vožnju. Pobjednik u klasi MX2 bio je Nikola Hranić (MK Bedekovčina i Kreator Racing MX Team), koji je još jednom prikazao izvrsnu vožnju na svom KTM-u. Čak je uspio biti ukupno treći od svih seniora, što znači da je iza sebe ostavio i brojne vozače klase Open na snažnijim motorima.

Drugi u klasi MX2 bio je Hrvoje Karas (MK Karas Team i MX Academy Rens#1), dok je na trećoj stepenici postolja stajao Filip Vragotuk (MK MX Šipek).

Luka Crnković iz MCK Zagreb na Hondi bio je pobjednik klase MX Open. Veći dio utrke razlika nije bila velika između njega i Janka Martinca (MK Krašić), ali na kraju se Crnković odvojio na deset sekundi. Do trećeg mjesta stigao je sve bolji Dejan Zver (MK Bedekovčina i Kreator Racing MX Team).

Spomenimo još za klasu Open da je Matej Jaroš (MK Požega Promet) imao pad pa na kraju završio četvrti, a nažalost na utrkama još uvijek nema aktualnog prvaka Hrvatske Matije Kelave. Razlog je ozljeda ruke.

U juniorskoj klasi MX85 gledali smo zanimljiv prvi dio prve vožnje. Matija Šterpin (Kreator Racing MX Team) fenomenalno je startao i vodio nekoliko krugova ispred Luke Kunića (MK MX Šipek). Na jednoj od uzbrdica Kunić je uspio napasti i preuzeti vodstvo te pobijediti.

U drugoj vožnji Luka je poveo od starta, dok se Matija morao probijati iz pozadine nakon manjih problema sa startnom rampom. Uspio je doći do druge pozicije. Pobjednik dana bio je Kunić, ispred Šterpina i trećeplasiranog Jake Oseka iz Slovenije.

Jakin brat Lukas bio je pobjednik u klasi MX65, ispred Žana Ovena i Andraža Krameršeka. Svi navedeni brane boje slovenskih klubova, a najbrži od hrvatskih vozača bio je Tin Troha (MK Gajs Tim). Kod onih najmlađih u klasi MX50 slavio je Alex Novak iz MCK 97.

Kod veterana iznad 40 godina starosti slavio je Borut Koščak (MCK 97), ispred Luke Brajdića (MCK 97) i Danka Braima (MCK Jaska), a među vozačima s navršenih 50 godina Dragutin Marović (MCK TRP Marović).

Vozači discipline quadcross odradili su prvu i još polovicu druge vožnje. Tada je zbog velike prašine utrkivanje zaustavljeno. Pobjednik dana bio je Kristof Karai iz Mađarske, na drugom mjestu Ivan Brdarić iz MCK Jaska, a na trećem još jedan Mađar Richard Gonczol.

Prvenstvo Hrvatske u motocrossu i quadcrossu nastavlja se na Praznik rada utrkom “Bljesak” u Pakracu.