Rosberg osvojio pole position na VN Bahreina

By Marko Rakić

Rosberg_1024x682

Velika dominacija Mercedesa se nastavlja. Nico Rosberg osvojio je pole position na VN Bahreina, te se tako izjednačio sa svojim ocem Kekeom koji ih je u karijeri osvojio 5. Drugi je završio Lewis Hamilton što znači da će vozači Mercedesa i iz treće ovosezonske utrke startati u prvom redu, dok je treće najbolje vrijeme osvojio Daniel Ricciardo, koji će zbog kazne sutra startati s 13. mjesta. S trećeg startnog mjesta će tako krenuti Valtteri Bottas.

Prva kvalifikacijska runda nije donijela mnogo iznenađenja. Mercedes je već tada potvrdio brzinu sa slobodnih treninga, dok se za ulazak u Q2 odvijala borba između Lotusa i Saubera. Sa zadnjeg startnog mjesta će sutra krenuti Max Chilton, dok će mu društvo u istom startnom redu praviti Marcus Ericsson. U Q1 su još ispali Jules Bianchi, Kamui Kobayashi, Adrian Sutil i Pastor Maldonado.

U drugoj kvalifikacijskoj rundi su neočekivano ispali Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg. Aktualni svjetski prvak je preko tim radija javio kako ima problema s mijenjanjem brzina prilikom kočenja. Tijesni dvoboji između Vergnea i Kvyata se i dalje nastavljaju. Rus je ovaj put bio bolji za nešto više od jedne desetinke. U Q2 su ispali još Gutierrez i Grosjean.

Treća kvalifikacijska runda pokazalo je nadmoć Mercedesa nad ostalim timovima. Prvo mjereno vrijeme Nice Rosberga je bilo dovoljno za novi pole position. Jedini koji se spustio na manje od sekunde zaostatka je bio Red Bullov vozač Daniel Ricciardo. Dobru formu je pokazao Williams, čiji su vozači ostvarili dobre rezultate u Q3. Bottas je postavio četvrto najbrže vrijeme, dok je Massa završio na 7. mjestu. Kimi Raikkonen i Sergio Perez su prvi put ove sezone bili bolji u kvalifikacijama od svojih timskih kolega. Fernando Alonso je završio na 10. mjestu, no njegovo je vrijeme bilo sporije od onog koje je postavio u Q2, jer su se pojavili problemi s bolidom. On će, kao i svi vozači od četvrtog do 13.mjesta startati jednu poziciju niže zbog kazne Daniela Ricciarda.

Utrka sutra počinje u 17:00 po hrvatskom vremenu.