Verstappen nakon dominantne pobjede: Bolid je bio na tračnicama

🇧🇪

Max Verstappen slavio je na VN Belgije na stazi Spa-Francorchamps i time je stigao do devete pobjede u sezoni.

Vodeći vozač prvenstva krenuo je u utrku s 14. mjesta, što je najniža pozicija s koje je netko pobijedio od trijumfa Lewisa Hamiltona na VN Njemačke 2018. godine.

Verstappen je do pobjede došao uvjerljivo s velikom prednošću u odnosu na drugoplasiranog Sergija Pereza, koji je potvrdio dvostruko slavlje Red Bulla u Belgiji. Na trećem mjestu završio je Carlos Sainz, koji je vodio utrku u prvom stintu.

Međutim, Red Bull i Verstappen danas su bili liga za sebe. Aktualni svjetski prvak na kraju je pobjedio sa 17 sekundi prednosti u odnosu na Pereza, dok je Sainz bio u zaostatku od 26 sekundi.

“Bio je prilično hektičan prvi krug, trudio sam se da izbjegnem probleme. Toliko se toga dogodilo ispred mene.”

“Međutim, jednom kada smo se smirili nakon Safety cara, bolid je stvarno bio na tračnicama. Birao sam prava mjesta za pretjecanja i mogli smo paziti na naše gume. Tako smo se probili kroz poredak.”

“Jednom kada smo bili u vodstvu, sve se svodilo na kontrolu utrke. Cijeli ovaj vikend bio je nevjerojatan.”

Max Verstappen

Verstappen je s ovom pobjedom i šestim mjestom Charlesa Leclerca dodatno podebljao svoje vodstvo u poretku vozača, sada je vodeći s čak 93 boda prednosti u odnosu na Pereza, koji je sada ispred Leclerca.

Objava Verstappen nakon dominantne pobjede: Bolid je bio na tračnicama pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.