Verstappen nakon odličnih kvalifikacija: Želim najmanje postolje

Vodeći čovjek prvenstva, Max Verstappen, dominantno je odvozio kvalifikacije za Veliku Nagradu Belgije. Nizozemac je bio najbrži u Q3 s krugom od 1:43.665s, što znači da je jedini vozač koji je ovaj vikend vozio ispod 1 minute i 44 sekunde.

Na drugom mjestu završio je Ferrarijev Carlos Sainz s više od šest desetinke zaostatka. S druge strane, Sergio Perez je kvalificirao drugi Red Bull na treće mjesto, dok je četvrti završio Charles Leclerc. Naravno, podsjećamo kako su Verstappen i Leclerc dvojica od šest vozača s grid kaznama.

Kao rezultat kvalifikacija i svih silnih kazni, Verstappen će u sutrašnju utrku krenuti s 15. pozicije, a aktualni svjetski prvak ističe da se nada minimalno postolju u utrci na stazi gdje je, po tradiciji, lako napredovati kroz poredak.

“Mislim da s obzirom na brzinu koju imamo, želim se probiti kroz poredak i završiti najmanje na postolju. Naravno, prvi krug je najvažnija stvar. Nakon toga moram prestići nekoliko bolida i onda sam tek u kompetitivnoj poziciji.

“Na neki način je kao Mađarska. Naravno, sad smo malo dalje u poretku, ali u suštini je isto.”

Max Verstappen

Verstappen ima 80 bodova više u prvenstvu od drugoplasiranog Leclerca, koji sutra u utrku kreće sa 16. mjesta.

Objava Verstappen nakon odličnih kvalifikacija: Želim najmanje postolje pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.