Verstappen: Želim 25 bodova koje smo izgubili u Bakuu

Mercedes je bio nedodirljiv na Velikoj nagradi Francuske otkad se ta utrka vratila na stazu Paul Ricard i u kalendar Formule 1 2018. godine. Međutim, dominacija je prekinuta današnjim pole positionom Maxa Verstappena.

Mnogi su očekivali da će Mercedes na jugu Francuske biti bolji od Red Bulla, no to se nije dogodilo. Barem ne u kvalifikacijama. Lewis Hamilton je osvajao pole position na stazi Paul Ricard 2018. i 2019. pa onda pretvarao te prve startne pozicije u pobjede, no ovoga je puta nakon kvalifikacija morao čestitati Maxu Verstappenu i zadovoljiti se drugim mjestom.

U završnoj rundi kvalifikacija Max je briljirao odvozivši krug za 1:29,990. Hamilton je ostao dvije i pol desetinke sporiji, a uspjeh na stazi koja mu inače nije donijela previše sreće, posebno je obradovao Nizozemca.

“Ova staza inače nije bila izvanredna za nas, tako da osvojiti pole ovdje, naravno da smo super sretni zbog toga. Znao sam da će biti bolje nego prošli put kad smo bili ovdje, ali nisam očekivao da će biti ovako dobro. Ovo je vrlo obećavajuće za nas i moramo nastaviti tako, pritiskati dalje i raditi sve bolji posao.”

Max Verstappen na VN Francuske (Photo by Rudy Carezzevoli/Getty Images)

Prošli je put na stazi Paul Ricard bio četvrti. Godinu ranije – na drugoj stepenici postolja. Sada želi zakoračiti na stepenicu više, posebno nakon onog velikog peha na Velikoj nagradi Azerbajdžana prije dva tjedna, kad je zbog puknuća gume ostao bez čiste pobjede.

“Naravno, danas nismo osvojili bodove. Bio je to odličan dan za nas, ali sutra moramo završiti posao i pokušati osvojiti 25 bodova koje smo izgubili u Bakuu. S naše strane ova situacija mnogo obećava i nadam se da možemo nastaviti tako”, rekao je Max nakon osvajanja svog petog pole positiona u karijeri.

Maxov momčadski kolega, Sergio Perez, nije bio najzadovoljniji. Osvojio je četvrtu poziciju i morat će pokušati na startu utrke napasti Mercedesove vozače. Valtteri Bottas će mu praviti društvo u drugom startnom redu.

“Mislim da je sutra mnogo toga u igri, dugačka je utrka pred nama i mislim da možemo odraditi dobru utrku te pritisnuti Mercove od prvog kruga. Moji startovi su bili vrlo dobri, tako da se nadam da ću zaraditi poneku poziciju čim krenemo s crte pa onda dalje odrađivati utrku”, izjavio je pobjednik iz Bakua.

U sutrašnju utrku Max Verstappen ulazi kao vodeći u prvenstvu, ima četiri boda više od Hamiltona.

Objava Verstappen: Želim 25 bodova koje smo izgubili u Bakuu pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.