Alonso: Vozači su “19-1” protiv Magnussena

Fernando Alonso rekao je kako su vozači Formule 1 “19-1” protiv način utrkivanja Kevina Magnussena nakon što je došlo do dodira njih dvojice na VN Malezije.

Na početku 33 kruga, nakon pit stop-ova, Alonso je napao Magnussena s DRS-om na glavnoj ravnini i pokušao proboj sa unutarnje strane u zavoju 1 u nadi da će ga uspjeti upotpunosti zaobići.

Ali Magnussen je uzvratio na izlazu i izgurao Alonsa skroz do završetka staze na zavoju 2, što je naposljetku završilo da je Alonso zadržao 13. poziciju.

Alonso je onda počeo vikati na radiju:

“Koji idiot! Hulkenberg je bio u pravu!” referirajući se na Renaultovog vozača koji je ranije ove sezone nazvao Magnussena idiotom.

“Za njegovu vožnju, sve više se slažemo s ostalim vozačima, a to je 19-1,” dodao je Alonso nakon utrke.

Alonso se kasnije požalio kako je bio na “pogrešnom mjestu” nakon što je izgubio nekoliko pozicija u prvom krugu zbog toga što je Esteban Ocon bio potisnut između dva Williamsa.

Startajući sa 10. pozicije, Alonso je pao u sredinu poretka zbog svega što se ispred njega događalo te se nije nikako mogao vratiti na poziciju koja donosi bodove te je tako završio 11.

“Imali smo i boljih dana, definitivno,” rekao je Alonso.

“Bili smo na pogrešnom mjestu… bila je sramota na zavoju 2, dva Williamsa pred nama su se doticala i tu smo izgubili nekoliko pozicija.”

“Uvijek smo bili u sekundarnim grupama, uvijek sporiji od našeg pravog tempa, ali nismo mogli pretjecati, i baš kao što sam rekao, imali smo i bolje dane.”

Alonso je također odbacio kritike Sebastiana Vettela, nakon što ga je zadržavao dok je Vettel lovio pozicije za postolje.

“Nisam vidio to na televiziji,” rekao je Alonso.

“Za mene to u bolidu izgleda ok, ali čuli smo puno puta “plave zastave, plave zastave” od njega, pa je vjerojatno i ovo jedno od toga.”