Ina Rally Kumrovec 2019. pripao austrijskoj posadi Neubauer/Ettel

Završen je prvi rally sezone Prvenstva Hrvatske8. Ina Rally Kumrovec. Dvodnevno natjecanje sastojalo se od osam brzinskih ispita, ukupne dužine 66 kilometara. Posade su u petak jurile parkingom kompleksa Terme Tuhelj, dok se akcija u subotu preselila na brzinske ispite Zagorska Sela i Kumrovec.

Na kraju prvog dana u vodstvu je bila austrijska posada Hermann Neubauer/Bernhard Ettel u Ford Fiesti R5, a neki od favorita upali su u probleme na noćnom brzinskom ispitu Terme Tuhelj 2. To se prije svega odnosi na prvaka Hrvatske Krisztiana Hidega i prvaka Slovenije Roka Turka. Oštećenje na njihovim automobilima stajalo ih je gubitka vremena pa su prvi dan završili na šestom i osmom mjestu ukupnog poretka.

Ipak, znalo se da će o pobjedniku odlučivati šest subotnjih brzinaca. Zavojite ceste preko zagorskih brežuljaka veliki su izazov za sve vozače, ali Austrijanci su odlučno čuvali svoje prvo mjesto i na kraju stigli do pobjede u svom prvom nastupu u Kumrovcu. Rally su završili u vremenu 44 minute i 4 sekunde.

Rok Turk i Blanka Kacin u Hyundaiju i20 R5 uspjeli su se probiti do drugog mjesta, ali više od toga nije išlo. Za pobjednicima su zaostali 42,7 sekundi. Treća pozicija pripala je mađarskoj posadi Antal Kovacs/Gergo Istovics u Ford Fiesti R5, dok su kao četvrti završili Krisztian Hideg i Istvan Kerek u Škodi Fabiji R5. Oni su bili najbolje plasirana posada koja se natječe u Prvenstvu Hrvatske. Do cilja je stiglo 36 posada.