Peh za Kelavu, 14. mjesto za Hranića na prvoj utrci Austrijskog MX prvenstva

Prošle nedjelje, posljednjeg dana ožujka, na stazi u Grosshofleinu startala je nova sezona Prvenstva Austrije u motocrossu za klase MX2 i MX Open. Na toj utrci nastupili su i hrvatski vozači – Matija Kelava u klasi MX Open i Nikola Hranić u klasi MX2.

Prvenstvo Austrije vrlo je kvalitetno i okuplja veliki broj kvalitetnih motocross majstora. Na ovoj prvoj utrci sezone nastupilo je 28 vozača u klasi MX2, za motore do 250 kubičnih centimetara, te 26 vozača u snažnijoj klasi MX Open.

Marcel Stauffer bio je pobjednik dana u klasi MX2, dok je hrvatski predstavnik Nikola Hranić zauzeo vrlo dobro 14. mjesto. Vozaču Moto kluba Bedekovčina i Kreator Racing MX Teama to je bila prva utrka nakon više od pet mjeseci, a tijekom zimske stanke morao je i na artroskopiju koljena.

Stoga, ovakav rezultat na povratku nakon ozljede itekako ohrabruje. U kvalifikacijama je imao 19. vrijeme, dok je obje utrke odvozio sigurno i bez padova. Oba puta do cilja je stigao kao 13., a u ukupnom zbroju bodova to mu je donijelo 14. poziciju.

Matija Kelava, vozač Moto kluba Kelava 97, imao je vrlo dobre zimske pripreme i nestrpljivo čekao svoj prvi nastup u 2019., no neće ga pamtiti po dobrom.

Nakon sedmog vremena u kvalifikacijama, ubrzo nakon starta prve vožnje, jedan od vozača izgubio je kontrolu nad svojim motociklom pa nakon skoka sletio na hrvatskog prvaka klase Open. Matija je zaradio ozljedu ruke i posjekotinu ispod oka, ali srećom ništa nije slomljeno pa priželjkujemo Kelavin brzi povratak na stazu.

Pobjednik utrke za klasu MX Open bio je poznati Austrijanac Pascal Rauchenecker.

Za sve hrvatske vozače približava se važan datum. U nedjelju 7. travnja na požeškoj stazi Villare održava se prva utrka Prvenstva Hrvatske.