Problemi na startu upropastili Kodrićevu priliku

By Marko Rakić

Martin Kodrić

Naš 16-godišnjak svoju je prvu utrku u seriji Formula Renault 2.0 Alps završio na 27. mjestu. Hrvatski je predstavnik trebao startati iz sedmog startnog reda, no zbog problema s kvačilom u utrku je krenuo iz boksa.

Martin Kodrić zbog mehaničkih je problema jedva izašao na krug za zagrijavanje, a onda došao samo na koji centimetar od svojeg sedmog startnog reda kad je bolid Fortec Motorsportsa odbio suradnju s našim predstavnikom.

“Već prije izlaska na stazu sam osjetio da nešto nije u redu s kvačilom, vjerojatno se nešto dogodilo jer smo poslije kvalifikacija mijenjali sedmu brzinu. Zbog toga sam morao startati iz boksa”, objašnjava Kodrić. “Užasno je teško zadržati koncentraciju i mirnoću kad se takve stvari događaju, pogotovo kod mlađih vozača.”

Već u prvom krugu Kodrić je uspio dostići šestoricu vozača, a pomogao mu je i izlazak sigurnosnog vozila na stazu. Po nastavku utrke odmah je krenuo u lov na 27. mjesto, koje je za trenutak i dohvatio prije nego je zapeo pored staze.

“Uspio sam prestići Huga de Sadeleera s vanjske strane u prvom zavoju, no otišao sam malo preširoko i završio na umjetnoj travi, koja je još uvijek bila skliska od kiše, tako da sam ostao s polovicom bolida na stazi, a s drugom polovicom na travi. Izgubio sam dosta vremena dok sam se vratio u utrku.”

Pa kad se sve loše već poklopilo u startu utrke, pozitivna je vijest da je Martin držao jako dobar ritam do kraja utrke, o čemu govori i njegov najbrži krug – 1’44.529. Bržim krugom može se pohvaliti samo osam vozača.

Jedan od njih je i pobjednik utrke Nyck de Vries. Nizozemac u Koiranen GP-u pomeo je konkurenciju, jedini se spustio ispod minute i 44 sekunde u krugu (1’43.622) i drugoplasiranog Brazilca Bruna Bonifacija ostavio deset sekundi iza sebe. Na postolju je završio i Simon Gachet iz Francuske, dok je četvrti Jack Aitken bio najbrži član Kodrićeve momčadi Fortec Motorsports.

U nedjelju se u Imoli vozi druga utrka serije Formula Renault 2.0 Alps. Kodrić će startati iz 13. startnog reda.