Sainz razočaran ishodom kvalifikacija: Ne znam kako smo se doveli u probleme u Q3

Vozači McLarena stigli su na posljednji Grand Prix sezone riješiti pitanje tko je od njih bolji u kvalifikacijama. Omjer u njihovom unutarmomčadskom obračunu bio je 10-10 nakon prvih 20 utrka, a netko je morao izgubiti. Na kraju, bio je to Carlos Sainz

Španjolac se u Abu Dhabiju kvalificirao na devetu poziciju, a razlike su bile brutalno male. Lando Norris završio je sedmi, a bio je samo 23 tisućinke sekunde brži od momčadskog kolege i još se Renaultov Daniel Ricciardo ugurao između njih.

“Danas sam iskreno razočaran jer sam letio. U Q1 i Q2 sam imao nešto prednosti u odnosu na ostale iz sredine poretka, kao i na prošlim utrkama. Mislio sam da ću dovršiti posao u Q3, ali ne znam kako smo se uspjeli dovesti u probleme”, rekao je Sainz nakon kvalifikacija.

Lando Norris završava svoju rookie sezonu kvalifikacijskom pobjedom protiv mnogo iskusnijeg timskog kolege i to mu predstavlja veliki poticaj za nastavak karijere.

“Ma jeste li vidjeli kako je to blizu bilo? Ja sam vozio 1:36,436, a on je vozio 1:36,459”, komentirao je ponosni Norris.

“Prilično sam sretan. Cijeli vikend sam bio nekako sigurniji nego u Brazilu. Bolid nije bio super brz, ali bilo je dobro. Moglo se s njim raditi i pritiskati. Mislim da je to bila dobra stvar za danas.”

Sainz je izgubio dvoboj u kvalifikacijama, ali kad su rezultati utrka u pitanju, tu je ipak mnogo bolji od Norrisa. Omjer bodova je 95-45 i Španjolac će u Abu Dhabiju imati dobru priliku osvojiti šesto mjesto ukupnog poretka.

Startat će dvije pozicije ispred svog glavnog rivala za tu poziciju, Pierrea Gaslyja u Toro Rossu, koji također ima 95 bodova. Sainz ima prednost pozicije na stazi, no Gasly bi mogao biti u prednosti po pitanju strategije jer može birati na kojim će gumama startati.

“Da, lovit će i mene i ostale vozače koji startaju na softu. Mislim da imamo vrlo dobru priliku pobijediti Gaslyja jer smo u boljoj poziciji na stazi, ali u isto vrijeme on ima prednost u pogledu strategije. Bit će to tijesno”, rekao je Sainz.

U igri za šesto mjesto teoretski je i Alexander Albon s 84 osvojena boda, ali on bi morao utrku završiti na minimalno četvrtom mjestu, uz uvjet da Sainz i Gasly ne osvoje bodove.