Sedam hrvatskih motokrosista na utrkama van Lijepe naše, Kuniću pobjeda u Bugarskoj

Nakon što su odradili prve tri utrke Prvenstva Hrvatske, neki od hrvatskih motocross vozača, iskoristili su vikend 27. i 28. travnja za nastup na međunarodnim utrkama.

Nikola Hranić, član Kreator Racing MX Teama i Moto kluba Bedekovčina te vodeći vozač Prvenstva Hrvatske u klasi MX2, nastupio je na utrci vrlo snažnog Prvenstva Austrije na stazi Sittendorf. U prvoj vožnji dobro se nosio s jakim konkurentima, ali u borbi za 13. mjesto dogodio mu se kontakt s drugim vozačem i pad, zbog kojeg je do cilja stigao kao 20. od ukupno 27 vozača. Uz lakšu ozljedu ruke, Hranić je u drugoj vožnji osvojio 15. poziciju.

Četveročlana hrvatska delegacija uputila se u bugarski Trojan, na utrku Prvenstva Europe za jugoistočnu zonu. U klasi EMX85 nastupili su Luka Kunić (MK MX Šipek), Dino Lončar (MŠD Zabok) i Enola Šamu (MK Požega Promet).

Odlično je vozio Luka Kunić. U prvoj vožnji bio je pobjednik, a u drugoj osvojio drugo mjesto. Bilo mu je to dovoljno za prvo mjesto ukupno i uspon na najvišu stepenicu postolja. Lončar je bio sedmi u obje vožnje, dok je Šamu osvojila 12. mjesto u prvoj i 17. mjesto u drugoj vožnji.

U klasi EMX Open nastupio je Matej Jaroš iz MK Požega Promet. U prvoj vožnji bio je osmi, dok drugu vožnju nije završio. Pobjednik klase bio je Bugarin Michael Ivanov, ispred Slovenca Jana Pancara. U ukupnom poretku Prvenstva hrvatski predstavnik je na osmoj poziciji.

Još smo dvojicu hrvatskih predstavnika imali na utrci Europskog prvenstva jugozapadne zone. Matija Šterpin drugu godinu zaredom vozi s talijanskom licencom, a Šimun Ivandić od ove godine sa Slovenskom. Prvu utrku Prvenstva te zone vozili su na stazi Gazzane di Preseglie.

Šterpin se natječe u klasi EMX85. U snažnoj konkurenciji 46 vozača, u prvoj vožnji zauzeo je 25. poziciju, dok ga je u drugoj zadesio tehnički kvar. Ostao je bez stražnje kočnice, što ga je koštalo mnogo vremena i zauzeo je 32. poziciju. Ivandić je vozač klase EMX65 i imao je vrlo dobar nastup, koji je okončao plasmanom na 13. mjesto.

Na Praznik rada nastavlja se Prvenstvo Hrvatske, utrkom “Bljesak” na stazi Matkovac u Pakracu.