Verstappenu nagrada Laureus za sportaša godine

🏆

Prošlogodišnji prvak svijeta u Formuli 1 primio je još jednu prestižnu nagradu.

Dobra je to bila nedjelja za Maxa Verstappena. Prvo je u svom Red Bullu stigao do pobjede na Velikoj nagradi Emilije-Romagne u Imoli, a onda doznao da je dobitnik prestižne sportske nagrade Laureus u kategoriji sportaš godine.

Tu je nagradu zaslužio osvajanjem titule prvaka svijeta u Formuli 1 nakon dramatične borbe s Lewisom Hamiltonom tijekom cijele sezone 2021. Nizozemac je u prošloj godini upisao 10 pole positiona, 10 pobjeda, a čak je 18 puta stajao na pobjedničkom postolju od 21 vožene utrke.

Četvrti je F1 vozač koji je dobio Laureus, nakon Michaela Schumachera, Sebastiana Vettela i svog ljutog rivala iz prošle sezone Lewisa Hamiltona.

“Jako sam sretan, naravno, a do ovoga sam došao zahvaljujući napornom radu i godinama priprema. Nevjerojatno sam ponosan. Otkad sam bio klinac, sanjao sam o najvišoj stepenici postolja i osvajanju prvenstva. Rekao sam svome ocu: ‘Uspjeli smo, to je ono za što smo radili sve te godine i evo nas. Nas dvojica, sve uspomene, sve godine putovanja duž cijele Europe zbog tog jednog cilja i ostvarili smo ga.”

“Prvi sam nizozemski vozač koji je osvojio Svjetsko prvenstvo, a reakcija u Nizozemskoj bila je izvanredna kod svih medija i navijača. To je nešto što neću zaboraviti. Puno mi znači što su moja postignuća prepoznata za ovu nagradu, jednu od najvrjednijih na svijetu, tako da sam izuzetno sretan”, poručio je Verstappen.

Nagradu za najbolju sportašicu u prošloj godini dobila je jamajkanska sprinterica Elaine Thompson-Herah koja je na Olimpijskim igrama u Tokyu osvojila zlatna odličja na 100 i 200 metara te u štafeti 4×100 metara. Valentino Rossi, koji je lani završio svoju karijeru profesionalnog MotoGP vozača, proglašen je sportskom ikonom godine, dok je nagrada “Breakthrough of the Year” otišla tenisačici Emmi Raducanu.

U kategoriji tima godine nominiran je bio Mercedes-AMG Petronas F1 Team, no nagrada je ipak otišla talijanskoj nogometnoj reprezentaciji, koja je prošle godine osvojila Prvenstvo Europe. Nagrađen je još jedan nogometaš, Robert Lewandowski, za izuzetna postignuća u 2021., a najbolja sportašica u akcijskim sportovima je vozačica BMX utrka Bethany Shriever. Nagrada za životno postignuće otišla je igraču američkog nogometa Tomu Bradyju.

Objava Verstappenu nagrada Laureus za sportaša godine pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.