VN Austrije: Hamilton i Bottas 1-2 za Mercedes na drugom treningu!

👊

Lewis Hamilton najbrži je na drugom slobodnom treningu za VN Austrije. Britanac je s nešto manje od dvije desetinke bio brži od momčadskog kolege Valtterija Bottasa. Na trećem mjestu završio je pobjednik prošlog vikenda, Max Verstappen.

Vrlo kvalitetan tempo pokazali su vozači Aston Martina. Lance Stroll završio je na četvrtom, a Sebastian Vettel na petom mjestu. Yuki Tsunoda završio je šesti, a njegov momčadski kolega Pierre Gasly sedmi.

Fernando Alonso nastavlja niz dobrih rezultata, završio je osmi. U prvih deset završili su i Lando Norris te Antonio Giovinazzi.

Na treningu je padalo malo kiše, ali vozači u nijednom trenutku nisu vozili na intermediumu ili kišnim gumama. Trening je prošao bez većih nezgoda.

TIJEK TRENINGA

Drugi slobodni trening počeo je u 15 sati. Svih se 20 vozača nakon samo dvije minute treninga našlo na stazi. Temperature u Austriji nešto su niže nego što su bile prošli vikend. Temperatura zraka je 19 stupnjeva, a temperatura staze 31 stupanj.

Let’s do this! We’re up and running for FP2

— Formula 1 (@F1) July 2, 2021

Inače, vozači i na drugom treningu testiraju posebnu komponentu guma koja će biti predstavljena na Sprint utrci na Silverstoneu. Fernando Alonso je prvi vozač koji je na bolid stavio soft gume. Probio se na četvrto mjesto s krugom od 1:05.917s.

Leclerc je imao preupravljanje bolida prije zavoja 10, izletio je van granica staze, ali Monegažanin je prošao bez posljedica. Većina vozača je započela niz brzih krugova nakon 20 minuta treninga. Verstappen je preuzeo vodstvo od Bottasa s krugom od 1:05.239s na mediumu. Nizozemac se također požalio na Landa Norrisa koji mu je zasmetao na stazi.

A snap of oversteer sends Charles Leclerc wide at the penultimate corner 😮 He’s P8 for the time being#AustrianGP 🇦🇹 #F1 pic.twitter.com/l7kn2NNEFk

Vozači Aston Martina skočili su u prvih pet nakon kvalitetnih brzih krugova. Vettel je zauzeo drugo mjesto, a Lance Stroll četvrto. Obojica su vozili na softu. Prvi vozač koji se približio zoni nešto bržih vremena bio je Valtteri Bottas. Finac je na softu napravio krug od 1:04.7s, pola sekunde brže od Verstappena.

Nešto nakon pola sata treninga na stazi je krenula padati lagana kiša. Radilo se o manjim kapljicama, bez pljuska. U međuvremenu, vodstvo je preuzeo Lewis Hamilton. Neobično, na dnu su se našli vozači Ferrarija koji nisu postavili vremna na mekanim gumama.

Alonso se požalio na radio zbog zadržavanja na stazi koje mu je priuštio Kimi Raikkonen. Čudni su uvjeti na stazi, prilično je skliska zbog kombinacije kiše i prašine, ali i dalje je suha. Verstappen se požalio da nema smisla bude na stazi, ali Red Bull mu poručuje da bi ti krugovi mogli biti važni ako se slični uvjeti ponove tijekom vikenda.

Lewis Hamilton završio je u šljunku! Britanac je izletio u četvrtom zavoju, ali dobro se snašao i ubrzo vratio na stazu. Njegov krug je, dakako, uništen.

Hamilton is top of the timing screens, but takes a trip through the gravel coming out of Turn 4#AustrianGP 🇦🇹 #F1 pic.twitter.com/YNL5TSMMe4

Lando Norris izvrtio se na izlasku iz prvog zavoja nakon što mu je ‘zaplesao’ stražnji kraj bolida. Srećom za McLaren, Britanac nije završio u ogradi. Vozači su, ponešto i zbog kiše te loših uvjeta, drugi dio treninga vozili u sporijem tempu. Do kraja treninga nije bio promjena u poretku i vremenskim uvjetima.

Objava VN Austrije: Hamilton i Bottas 1-2 za Mercedes na drugom treningu! pojavila se prvi puta na GP1.hr | Najbrži hrvatski F1 portal.